Kniha Cesty za štěstím

Kniha Cesty za štěstím …je esencí tří zemí; tří různých přístupů ke štěstí. Bhútán je země, kde moje duše rozkvetla. Island je země, kde se moje duše dotkla svých kořenů. Izrael je země, kde má mysl poznala svou sílu. Tato tři místa jsou esencí mé radosti a poznání. V každé uvedené zemi jsem strávila minimálně semestr a dělala tam doktorský výzkum štěstí a spirituality založený na hloubkových rozhovorech s domorodci. Díky této důkladné sondě jsem mohla daná místa poznat z různých úhlů, a ačkoliv se to na první pohled nezdá, všechny tři mají mnoho společného. Jejich hlavním pojítkem je velká síla a národní hrdost. Kniha je tvořena příběhy o štěstí, lidech a těchto třech jedinečných zemích. Síla ducha patří Bhútánu, síla mysli náleží Izraeli a síla přírody dýchá z Islandu. A láska z lidí je pak cítit všude. Některé síly se doplňují a překrývají, všechny tři ale fungují v synergii celistvosti, jež léčí, posouvá a hřeje. Vydejte se po mých stopách do míst, kde si z ingrediencí všech chutí, vůní a barev můžete vytvořit svůj vlastní recept na štěstí. Knihu Cesty za štěstím vydalo nakladatelství Albatros 25. listopadu 2019.

Bhútan

V tomto himálajském království je síla ducha cítit na každém kroku. Nikdo tam není nikdy sám a buddhismus se tam předává už v mateřském mléce. Jak jsem Bhútán prozkoumala já?

Island

Island je země, která nikdy nespí, a jejíž pohyby jsou někdy nevyzpytatelné. Energie tam čiří přímo ze země a respekt k přírodě si tam vypěstujete během první bouře.

Izrael

Izrael je zemí mnoha kontrastů. Od ortodoxních židů po ateisty, od moří po pouště. V Izraeli jsou všichni pořád napozoru... Země si tam zatím hledá svou klidnou chvilku na vydechnutí. Pojďte se mnou zažít dobrodružství, které jsem ve Svaté zemi zažila.

Kristýna Tronečková

O autorce

Kristýna je studentkou doktorského programu Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, na dané škole také vystudovala obor Žurnalistika na Fakultě sociálních studií. Ve své psychologické praxi pracuje pro různé organizace na dálku. Dále pak působí na webu epsychologie.cz jako online psycholožka zaměřující se na štěstí a pozitivní přístup k životu. Během svých studií strávila mnoho semestrů na zahraničních univerzitách, jednalo se o Dánsko, Island, Norsko, Arménii, Velkou Británii, Izrael, Čínu a Bhútán. Do některých zemích přijela ještě jako magisterský student, jinde pak dělala kvalitativní výzkum štěstí a spirituality založený na hloubkových rozhovorech s domorodci. Tento výzkum k dizertační práci stále pokračuje. Výsledky jsou dávány do souvislostí s jinými zeměmi včetně České republiky a prezentovány na mezinárodních konferencích a v odborných magazínech. V navštívených zemích se Kristýna setkala s mnoha inspirativními lidmi, dostala se do místních rodin a spřátelila se i s komunitou mnichů. Prozkoumala těžko dostupná a turisty neobjevená místa, řešila zapeklité situace a naučila se důvěřovat svému instinktu a laskavosti místních obyvatel. O svých cestách, a zejména o Bhútánu, s oblibou povídá na cestovatelských přednáškách. Spolupodílí se na tvorbě webů obhutanu.cz a nakridlech.cz, které jsou esencí štěstí, cestování a zajímavých kultur.

Co řekli o mojí knize?